شرط افزايش قيمت مسكن در سال94

بازار زمستاني معاملات مسكن در كل كشور با يك تفاوت شاخص نسبت به فصل مشابه در سال92 و حتي سال قبل از آن، هفته‌هاي پاياني را پشت‌سر مي‌گذارد؛ طوري كه روند موجود، خود علامت ديگري از در پيش‌بودن آرامش نسبي طي ماه‌هاي ابتدايي سال94 مي‌تواند باشد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت و گوبا روزنامه دنیای اقتصاد ،برای بازار مسکن سال 94، رونق معاملات خرید و فروش همراه با افزایش قیمت پیش‌بینی کرد.

حسام عقبایی، گفت: با توجه به اینکه قیمت مسکن در سال 91 دچار جهش شده بود، در سال 93 با ثبات قیمت همراه با رکود در بازار معاملات خرید و فروش مواجه بودیم. این در حالی است که همزمان با خروج از این رکود در سال 94، سال آینده در برخی شهرها که از تعادل کافی بین عرضه و تقاضای مسکن برخوردار نیستیم، پیش‌بینی افزایش قیمت خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در شرایطی که رونق معاملات مسکن به صورت سراسری برای کل شهرها پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مسکن در سال 94، البته به معنای پیش‌بینی جهش و سونامی قیمت نیست، بلکه این افزایش در نهایت کمتر از حد تورم عمومی جامعه خواهد بود و ممکن است چندان هم محسوس نباشد. 

عقبایی با بیان اینکه سال 94 به خصوص از پایان تابستان و شروع نیمه دوم سال، سال رونق معاملات مسکن خواهد بود و بازار مسکن به طور قطع از رکود فعلی خارج می‌شود، افزود: در سال 92 رکودی سنگین بر بازار معاملات مسکن حاکم شد و این رکود تا سال 93 هم ادامه داشت منتها همان‌طور که از نیمه اول سال 93 پیش‌بینی می‌شد، در نیمه دوم امسال، شاهد افزایش حجم معاملات مسکن بودیم و سیر صعودی معاملات هم در کل کشور و هم در شهر تهران ملموس بوده و آمارهای رسمی نیز این موضوع را تایید می‌کند.

رئيس اتحاديه مشاوران املاك تهران تصريح كرد: يك راه ميان‌بر براي خروج سريع از ركود مسكن مي‌تواند عزم بانك‌ها در واگذاري دارايي‌هاي ملكي و پروژه‌هاي ساختماني‌ خود به بازار با هدف نرخ‌شكني بيشتر و شروع معاملات مصرفي باشد. 

عقبايي در اين باره افزود: شركت‌هاي ساختماني وابسته به بانك‌ها بايد براي كمك به تجهيز منابع مالي بازار مسكن، دارايي‌هاي خود را به نقدينگي تبديل كرده و براي پرداخت وام‌هاي خريد و ساخت، در اختیار بانک ها قرار دهند.

مشاور املاک ارس ::

سرمایه گذاری ,

خرید ,

فروش ,

اجاره ,

رهن

مشارکت

قیمت زمین

قیمت ملک

مشاور املاک ارس وند ,

زمین ,

باغ ,

مغازه ,

ویلا ,

مجتمع تجاری ,

سوئیت ,

هتل آپارتمان ,

ملک ,

منطقه آزاد ارس ,

قیمت باغ

قیمت مغازه

قیمت ویلا

قیمت مجتمع تجاری

قیمت سوئیت

قیمت هتل آپارتما

قیمت زمین جلفا

قیمت مغازه جلفا

قیمت باغ جلفا

قیمت ویلا جلفا

قیمت هتل آپارتمان جلفا

قیمت ملک جلفا

قیمت مجتمع تجاری جلفا

قیمت زمین ارس

قیمت مغازه ارس

قیمت باغ ارس

قیمت ویلا ارس

قیمت هتل آپارتمان ارس

قیمت ملک ارس

قیمت مجتمع تجاری ارس

خرید و فروش زمین جلفا

خرید و فرش باغ جلفا

خرید و فروش مغازه جلفا

خرید و فروش ویلا جلفا

خرید و فروش ملک جلفا

خرید و فروش سوئیت جلفا

خرید و فروش زمین ارس

خرید و فرش باغ ارس

خرید و فروش مغازه ارس

خرید و فروش ویلا ارس

خرید و فروش ملک ارس

خرید و فروش سوئیت ارس

در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام املاک ارسوند