دستورالعمل جدید پیش فروش ساختمان

وزیر راه و شهرسازی دستورالعمل صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش ساختمان را ابلاغ کرد.

دستورالعمل صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش ساختمان موضوع ماده ۱۹ آئین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان توسط وزیر راه و شهرسازی ابلاغ و متن کامل آن برای اطلاع شهروندان در ۴ ماده منتشر شد.

این دستورالعمل در چهار ماده شامل ۱- تعاریف، ۲- کلیات، ۳- وظایف پیش فروشنده و ۴- وظایف اداره کل راه و شهرسازی است که در ماده ۲ وظیفه اجرای دستورالعمل به نمایندگی از وزارت راه وشهرسازی بر عهده ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها است و مهلت مجوز صادره از سوی ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها به مدت ۳ ماه از تاریخ صدور مجوز است.

در بند الف، ماده یک این دستورالعمل در تعریف آگهی پیش فروش هرگونه تبلیغ و اطلاع رسانی به منظور جذب سرمایه‌گذاری و انعقاد قرارداد پیش فروش برای یک یا چند پروژه ‌ساختمانی معین، از طریق بروشور، تراکت، نصب پلاکارد، توزیع کارت و امثال آنها، صفحات جراید، صدا و سیما و کلیه محتوا‌ها و رسانه‌های دیجیتال موضوع آئین‌نامه ساماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال مصوب ۸۹.۰۵.۲۴ هیات‌ وزیران ذکر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، همچنین در بخش وظایف پیش فروشنده آمده است: پیش فروشنده موظف است مدارک ۶ گانه را به همراه تکمیل شده درخواست صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش به اداره کل راه و شهرسازی محل وقوع پروژه ارائه کند. تصویر برابر اصل گواهی افتتاح حساب امانی در بانک عامل، ممهور به مُهر شعبه از جمله مدارک لازم است.

بر اساس ماده ۴ دستورالعمل صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان پس از دریافت کلیه مدارک مندرج در ماده ۳ از پیش فروشنده یا نماینده قانونی وی، ضمن ارائه رسید دریافت مدارک، موظف است طی حداکثر ۱۵ روز کاری، عدم مخالفت خود را در قالب فرم صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش (فرم شماره ۲) به پیش فروشنده اعلام نمایند.

مشاور املاک ارس ::

سرمایه گذاری ,

خرید ,

فروش ,

اجاره ,

رهن

مشارکت

قیمت زمین

قیمت ملک

مشاور املاک ارس وند ,

زمین ,

باغ ,

مغازه ,

ویلا ,

مجتمع تجاری ,

سوئیت ,

هتل آپارتمان ,

ملک ,

منطقه آزاد ارس ,

قیمت باغ

قیمت مغازه

قیمت ویلا

قیمت مجتمع تجاری

قیمت سوئیت

قیمت هتل آپارتما

قیمت زمین جلفا

قیمت مغازه جلفا

قیمت باغ جلفا

قیمت ویلا جلفا

قیمت هتل آپارتمان جلفا

قیمت ملک جلفا

قیمت مجتمع تجاری جلفا

قیمت زمین ارس

قیمت مغازه ارس

قیمت باغ ارس

قیمت ویلا ارس

قیمت هتل آپارتمان ارس

قیمت ملک ارس

قیمت مجتمع تجاری ارس

خرید و فروش زمین جلفا

خرید و فرش باغ جلفا

خرید و فروش مغازه جلفا

خرید و فروش ویلا جلفا

خرید و فروش ملک جلفا

خرید و فروش سوئیت جلفا

خرید و فروش زمین ارس

خرید و فرش باغ ارس

خرید و فروش مغازه ارس

خرید و فروش ویلا ارس

خرید و فروش ملک ارس

خرید و فروش سوئیت ارس

در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام املاک ارسوند