ایتالیا چگونه با انبوه‌سازان همکاری‌ می‌کند؟

آیا انبوه‌سازان ایرانی قصد همکاری با شرکت‌های ایتالیایی را دارند و در صورت تمایل به همکاری در چه زمینه‌هایی می‌توانند با این شرکت‌ها همکاری کنند؟

 چند ماه پیش، وزارت راه و شهرسازی با معرفی ۱۲۱ پروژه آماده اجرا، در دو حوزه راه و مسکن از ظرفیت ۲۵ میلیارد یورویی این پروژه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد و در این مدت و بعد از توافقات هسته‌ای سران اقتصادی چند کشور خارجی ضمن ورود به کشور و دیدار با وزیر راه وشهرسازی برای آغاز عملیات ساخت و سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها اعلام آمادگی کردند. اما یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین آنها شرکت‌های ایتالیای هستند که چندی پیش نیز به دعوت انجمن شرکت‌های ساختمانی ایران برای آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی بخش خصوصی و دولتی با پیمانکاران ایرانی دیدار کردند و نمایندگان شرکت‌های ایتالیایی برای مذاکره نهایی و آشنایی نزدیک با این پروژه‌ها در نشست مشترک با پیمانکاران ایرانی تشکیل جلسه دادند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، در هفته اخیر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز با دعوت رسمی مقامات بلندپایه ایتالیا عازم رم شد که یکی از مسایلی که به آن پرداخته شد، همکاری‌های مشترک این دو کشور در زمینه ساخت‌وساز بود.

اما آیا شرکت‌های ایرانی تجربه همکاری با شرکت‌های ایتالیایی را دارند؟ آیا اکنون قصد همکاری با این شرکت‌ها را دارند و در صورت تمایل به همکاری در چه زمینه‌هایی می‌توانند با این شرکت‌ها همکاری کنند؟

محمدمهدی مافی،دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران در رابطه با سابقه همکاری شرکت‌های ایتالیایی با شرکت‌های داخلی به اقتصادنیوز گفت: من در رابطه با همکاری شرکت‌های ایتالیایی با شرکت‌های ایرانی اطلاعی ندارم، اما شرکت‌های ایتالیایی قبلاً در ایران پروژه اجرا کرده‌اند و با بازار ساخت‌وساز در ایران آشنا هستند و یکی از پروژه‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد، پروژه‌های شهرک چشمه است که توسط شرکت‌های ایتالیایی ساخته شده بودند و اکنون هم وجود دارند.

او در پاسخ به اینکه شرکت‌های داخلی در چه زمینه‌ای می‌توانند با شرکت‌های ایتالیایی همکاری کنند؟ گفت: هم از لحاظ مصالح نوین ساخت و سیستم‌های نوین ساخت، هم از لحاظ تکنولوژی‌ها و هم از لحاظ ماشین‌آلات که ایتالیا در آنها بسیار قوی است، شرکت‌های ایتالیایی می‌توانند به ساخت‌وساز کشور و انبوه‌سازان کمک کنند، از آنجایی که ساختمان یک بخشی است که هر روز در حال نو شدن است و کشور ما به خاطر شرایط تحریمی در بخش ساخت‌وساز از تکنولوژی‌ها نمی‌توانست استفاده کند بنابراین شرکت‌های داخلی ما می‌توانند در این مواردی که نام بردم از شرکت‌های ایتالیایی کمک بگیرند.

دبیر انجمن صنفی انبوه‌سازان تهران گفت: از نظر من اکنون زمان مناسبی برای همکاری با این شرکت‌هاست و امیدواریم با سفر آقای رئیس جمهور این فضا بهتر شود و ظهور فعالان بخش مسکن از کشور ایتالیا در ایران بتواند اثرگذار باشد و شرایط کشور ما را بهتر کند.

ایرج رهبر، عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان ایران نیز در رابطه با همکاری این شرکت‌ها با انبوه‌سازان ایرانی به اقتصادنیوز گفت: تاکنون در زمینه ساخت‌وساز با شرکت‌های ایتالیایی همکاری نداشتیم، اما به تازگی رئیس جمهور به این کشور سفر کرده و در زمینه ساخت‌وساز نیز با شرکت‌های ایتالیایی صحبت‌هایی شده است و در صورت توافق، باید شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی یکی شده و با هم همکاری کنند، یعنی ممکن است این شرکت‌ها در ایران سرمایه‌گذاری کرده و شرکت‌های ایرانی نیز اجرای آنها را بر عهده بگیرند.

مشاور املاک ارس ::

سرمایه گذاری ,

خرید ,

فروش ,

اجاره ,

رهن

مشارکت

قیمت زمین

قیمت ملک

مشاور املاک ارس وند ,

زمین ,

باغ ,

مغازه ,

ویلا ,

مجتمع تجاری ,

سوئیت ,

هتل آپارتمان ,

ملک ,

منطقه آزاد ارس ,

قیمت باغ

قیمت مغازه

قیمت ویلا

قیمت مجتمع تجاری

قیمت سوئیت

قیمت هتل آپارتما

قیمت زمین جلفا

قیمت مغازه جلفا

قیمت باغ جلفا

قیمت ویلا جلفا

قیمت هتل آپارتمان جلفا

قیمت ملک جلفا

قیمت مجتمع تجاری جلفا

قیمت زمین ارس

قیمت مغازه ارس

قیمت باغ ارس

قیمت ویلا ارس

قیمت هتل آپارتمان ارس

قیمت ملک ارس

قیمت مجتمع تجاری ارس

خرید و فروش زمین جلفا

خرید و فرش باغ جلفا

خرید و فروش مغازه جلفا

خرید و فروش ویلا جلفا

خرید و فروش ملک جلفا

خرید و فروش سوئیت جلفا

خرید و فروش زمین ارس

خرید و فرش باغ ارس

خرید و فروش مغازه ارس

خرید و فروش ویلا ارس

خرید و فروش ملک ارس

خرید و فروش سوئیت ارس

در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام املاک ارسوند