استخراج طرح توجیهی

طرح توجیهی (Justification plan) شامل نمای کلی پروژه یا فعالیت اقتصادی و کسب و کاری است که قصد راه‌اندازی آن را دارند. قبل از شروع هر فعالیتی، در نظر گرفتن عوامل و شرایط موجود و بررسی آنها در موفقیت و پپش برد هر کسب و کار نقس اساسی ایفا می‌کند؛ چرا که هر فعالیتی که بدون تدبیر و برنامه ریزی آغاز شود، محکوم به شکست خواهد بود. طرح توجیهی زوایای سرمایه‌گذاری از قبیل میزان سرمایه‌گذاری، وضعیت بازار و وضعیت موجود یک طرح را برای سرمایه‌گذار روشن می‌کند تا سرمایه‌گذار بتواند تصمیم گیری راحت و درستی از مسیر انتخابیش داشته باشد.

 

طرح توجیهی معادل واژه justification plan می‌باشد و عبارتست از گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را از جنبه‌های مختلف بازار، فنی، مالی و اقتصادی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد.

 

مقصود از طرح، هر پروژه صنعتی و یا خدماتی می‌باشد که پس از اجرا و در نهایت منجر به ارائه یک محصول و یا خدمت به مصرف کنندگان میانی و یا نهایی می‌گردد.

 

یک طرح توجیهی ممکن است شامل احداث یک کارخانه تولیدی و یا افزایش ظرفیت یک خط تولید به خطوط تولید یک کارخانه موجود، یا تأسیس یک شرکت خدماتی رفاهی، یا بازسازی و نوسازی یک کارخانه و یا انتقال یک کارخانه باشد.

 

سر فصل‌های یک طرح توجیهی:

 

مطالعات بازار: معادل واژه Market Study بوده که جنبه‌های مختلف بازار محصولات و یا خدمات پیش بینی شده برای طرح از جمله عرضه، تقاضا، مصرف، بازار هدف و سایر موارد را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد. و نهایتا خروجی این بخش پیش بینی نیاز برآورده نشده آتی بازار را مشخص خواهد نمود.

مطالعات فنی: معادل واژه Technical Feasibility می‌باشد که در این بخش ابعاد مختلف فنی طرح از جمله دانش فنی مورد استفاده، ظرفیت، محل اجرا، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز و ساختار اجرائی آن را مورد مطالعه قرار می‌دهد. و نهایتا کل رقم سرمایه‌گذاری ثابت پروژه و سرمایه در گردش مورد نیاز طرح مشخص خواهد شد.

مدل کردن طرح با نرم‌افزار کامفار: کامفار معادل واژه COMFAR باشد. کلمه COMFAR اختصار عبارت انگلیسی Computer Model for Feasibility Analysis and Reporting «مدل کامپیوتری برای آنالیز امکان‌سنجی و گزارش گیری» می‎باشد. این برنامه توسط واحد ارزیابی اقتصادی بخش عملیات یونیدو در سال ۱۹۷۹ در نیویورک تهیه و تدوین شده است.

تجزیه و تحلیل مالی: معادل واژه Financial Analysis می‌باشد که در آن شاخص‌های مختلف مالی و سودآوری طرح با استفاده از اطلاعات بخش‌های قبلی گزارش و براساس اصول و استانداردهای اقتصاد مهندسی بدست آمده و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و شاخص‌های خروجی نرم‌افزار کامفار مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد و نهایتا خروجی این بخش تصمیم گیری در خصوص توجیه پذیر بودن و یا نبودن یک طرح خواهد بود.

املاک ارس با داشتن کارشناسان مجرب آماده هرگونه همکاری در زمینه استخراج طرح توجیهی انواع فعالیت های تولیدی و صنعتی در منطقه ازاد ارس(بالخص شهرک صنعتی سازمان منطقه ازاد ارس) در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد.

مشاور املاک ارس ::

سرمایه گذاری ,

خرید ,

فروش ,

اجاره ,

رهن

مشارکت

قیمت زمین

قیمت ملک

مشاور املاک ارس وند ,

زمین ,

باغ ,

مغازه ,

ویلا ,

مجتمع تجاری ,

سوئیت ,

هتل آپارتمان ,

ملک ,

منطقه آزاد ارس ,

قیمت باغ

قیمت مغازه

قیمت ویلا

قیمت مجتمع تجاری

قیمت سوئیت

قیمت هتل آپارتما

قیمت زمین جلفا

قیمت مغازه جلفا

قیمت باغ جلفا

قیمت ویلا جلفا

قیمت هتل آپارتمان جلفا

قیمت ملک جلفا

قیمت مجتمع تجاری جلفا

قیمت زمین ارس

قیمت مغازه ارس

قیمت باغ ارس

قیمت ویلا ارس

قیمت هتل آپارتمان ارس

قیمت ملک ارس

قیمت مجتمع تجاری ارس

خرید و فروش زمین جلفا

خرید و فرش باغ جلفا

خرید و فروش مغازه جلفا

خرید و فروش ویلا جلفا

خرید و فروش ملک جلفا

خرید و فروش سوئیت جلفا

خرید و فروش زمین ارس

خرید و فرش باغ ارس

خرید و فروش مغازه ارس

خرید و فروش ویلا ارس

خرید و فروش ملک ارس

خرید و فروش سوئیت ارس

در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام املاک ارسوند